OEKO-TEX 100 STANDARDI

oekoTexOEKO-TEX 100 Standardı, Tekstil ürünlerindeki zararlı maddeleri sınıflandırmak için kullanılan en bilindik standarttır. Eğer bir tekstil ürünü OEKO-TEX 100 etiketi taşıyorsa, üstündeki her malzeme, düğme ve aksesuar zararlı maddeler için test edilmiş ve ekolojik açıdan zararsız olduğu tespit edilmiştir.

oekoTexTestler kapsamlı OEKO-TEX kriterlerine göre yapılmaktadır ve insan sağlığı için zararlı olabilecek çok sayıda düzenlenmiş / düzenlenmemiş madde göz önünde bulundurulur. Birçok durumda, STANDART 100 için sınır değerler, ulusal ve uluslararası gerekliliklerin ötesine geçer. Kriterler yılda en az bir kez güncellenir ve yeni bilimsel bilgiler veya yasal gerekliliklerle genişletilir. İnsan sağlığını ve ekolojiyi korumak oldukça zor ve önemli bir iştir. Kalibre Mühendislikteki uzmanlarımız bunu sizler için yapmaktadır.

Related posts

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminde Bilginin Sınıflandırılması

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminde Bilginin Sınıflandırılması ISO 27001 – Bilginin Sınıflandırılması 1.Bilginin Sınıflandırılması1.Halka Açık (Public); Kuruluşun unvan adres vergi dairesi gibi sicil bilgileri, sunulan ürün/hizmetler, fiyat listeleri, ISO 9001 Belgesi, ISO 27001 Belgesi gibi sahip olunan...

Devamını Oku