OEKO-TEX 100 STANDARDI

OEKO-TEX 100 Standardı, Tekstil ürünlerindeki zararlı maddeleri sınıflandırmak için kullanılan en bilindik standarttır. Eğer bir tekstil ürünü OEKO-TEX 100 etiketi taşıyorsa, üstündeki her malzeme, düğme ve aksesuar zararlı maddeler için test edilmiş ve ekolojik açıdan zararsız olduğu tespit edilmiştir.

Testler kapsamlı OEKO-TEX kriterlerine göre yapılmaktadır ve insan sağlığı için zararlı olabilecek çok sayıda düzenlenmiş / düzenlenmemiş madde göz önünde bulundurulur. Birçok durumda, STANDART 100 için sınır değerler, ulusal ve uluslararası gerekliliklerin ötesine geçer. Kriterler yılda en az bir kez güncellenir ve yeni bilimsel bilgiler veya yasal gerekliliklerle genişletilir. İnsan sağlığını ve ekolojiyi korumak oldukça zor ve önemli bir iştir. Kalibre Mühendislikteki uzmanlarımız bunu sizler için yapmaktadır.

Related posts

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015’in getirdiği “Risk Temelli Düşünme” yaklaşımıyla kurumsal riskleri öngörüp, bu riskleri değerlendirmeyi ve ortaya çıkmadan önlemeyi amaçlamaktadır. “Risk Temelli Düşünme” anlayışıyla, Kalite Yönetim Sisteminin planlanan sonuçlardan sapmasına yol açan riskler belirlenir, bunların olumsuz etkileri tespit...

Devamını Oku