FSC – Foresty Steawardship Council

FSC – Foresty Steawardship Council

Orman Koruma ve Gözetim Zinciri Sertifikasyonu (CoC – Chain of Custody)

Günümüzde dünyada bir orman ürünün iyi yönetilmiş bir kaynaktan sağlandığını göstermenin en geçerli yolu, CoC Yönetim Sistemi’nin uygulanmasıdır. Simge Antalis’in aldığı FSC Sertifikası da CoC – Koruma ve Gözetim Zinciri’nin yani, ham maddenin ormandan tüketiciye ulaşana kadar gerçekleşen; işleme, dönüştürme, imalat ve dağıtım gibi tüm başarılı safhalarını içine alan bir yönetim sistemini kullandığını kanıtlamaktadır.

Müşteri açısından bakıldığında ise bir firmada CoC standartlarının uygulanıyor olması, firma tarafından bu aşamaların başarıyla yerine getirildiğinin de bir taahhütü niteliğindedir. Bu sektör şemsiyesi altında faaliyet gösteren firmalar, müşterilerine ve/veya 3. şahıslara çalışmalarındaki her süreçte gerekli dikkati ve kalite şartlarını yerine getirdiklerini ispatlamak için CoC belgelendirmesine sahip olmayı talep etmektedirler.

FSC belgesinin faydaları

Firmalar için uluslararası tanınma ve prestij göstergesidir. FSC belgesi sayesinde FSC markasını ve etiketlerini kullanma hakkına sahip olmak; ürünlerin yasal ve iyi idare edilmiş kaynaklardan geldiğini gösterir. Mevcut orman ürünlerinin yasal olduğunun göstergesidir. Gelecek nesillere ormanların sağlıklı bir şekilde devredilmesini sağlar.

Teklif isteyin, sizi arayalım.

İhtiyacınızı sizinle belirleyerek iş geliştirme süreçlerinizi iyileştiriyoruz. Sunduğumuz hizmetleri firmanızın ihtiyacına göre şekillendirerek iş sürekliliğinizi arttırıyor, yönetmeliklere uyumluluğunuzu sağlıyoruz.

Teklif İsteyin