Bilgilendirme: İnternet sitemiz yenilendi. Fikirlerini bizimle paylaş.

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel Eğitimi (EMS)

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel Eğitimi (EMS)

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel Eğitimi

ISO 14001 Eğitiminin Amacı Nedir ?

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel Eğitimi ile 2015 yılında yapılan son güncelleme ile yayınlanan ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistem şartlarını tanımlayan standart maddeleri hakkında tüm katılımcıların bilgilendirilmesi, standardın tüm maddeleriyle ilgili katılımcıların farkındalıklarının artırılması amaçlanmıştır.
ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistem Standardının yeni getirdiği “Yaşam Döngüsü Yaklaşımı” ile kuruluşun gerçekleştirdiği ürün/hizmetlerden kaynaklanan çevre boyutlarını belirleme, etkilerini azaltma ve buna yönelik aksiyonları belirleme yetkinliğini kazanım bu eğitimin temel hedeflerinden biridir.
ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistem Standardının tam olarak anlaşılması amacıyla düzenlenen bu eğitim ile Çevre Yönetim Sistemini kurmak isteyen kuruluşların yanı sıra, hali hazırda Çevre Yönetim Sistemini uygulayan ve yeni standarda göre mevcut sistemi güncellemek isteyen kuruluşlar hedeflenmiştir.
Kuruluşların çevre yönetim süreçlerini yöneten Birim Çalışanları ile Birim Yöneticileri başta olmak üzere tüm çalışanların çevre yönetimiyle ilgili farkındalıklarının artırılması da eğitimin temel hedefleri arasındadır.

ISO 14001 Eğitiminin Kapsamı Nedir ?

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel Eğitiminde standardın ilgili maddeleri tek tek analiz edilmektedir. Kuruluşa özel olarak planladığımız eğitimlerde kuruluşun faaliyet kapsamına uygun örneklerle eğitimin kapsamı özgün hale getirilmektedir. Kuruluşa özel düzenlenen bu eğitimlerde, bizzat kuruluşun uygulamaları ele alınmakta ve “risk temelli düşünme” yaklaşımı kuruluşa özgü gerçekleşen süreçler üzerinden irdelenmektedir.

ISO 14001 Eğitiminin Metodu Nedir ?

Eğitimin interaktif bir şekilde gerçekleşmesi sağlanacak, katılımcıların soru-cevaplarla tam katılımı sağlanacaktır. Eğitim süresince katılımcılar arasından gruplar oluşturulacak, her bir standart maddesi için örnek olay/doküman/kayıtlar ele alınarak tartışılacak, ilgili örnek olayları katılımcıların yorumlaması sağlanacaktır. Yapılan örnek olay incelemeleri ile katılımcıların KYS uygulama yetkinliklerinin geliştirilmesini sağlanmaktadır

ISO 14001 Eğitim Sertifikası

Eğitimin etkinliğini ölçmek amacıyla eğitim sonunda gerçekleşen sınavla birlikte “Başarılı” katılımcılara (70 ve üstü başarılı sayılacaktır) “Başarı Sertifikası”, diğer katılımcılara ise “Katılım Sertifikası” düzenlenecektir.

ÖN ŞART

Katılımcıların ilgili ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi hakkında önceden genel bilgiye sahip olması yeterli olup katılım için ön şart bulunmamaktadır. Kalite Yönetim Sisteminin hali hazırda uygulanan kuruluşun katılımcılarının mevcut KYS uygulamalarıyla ilgili doküman ve kayıtlar hakkında bilgi sahibi olması eğitimin etkinliğini artıracaktır.

EĞİTİM SÜRESİ

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel Eğitimi en az 1 gün olarak planlanmakla birlikte, kuruluşun organizasyon büyüklüğü ve süreçlerin karmaşıklığına göre süre artırılabilmektedir.

EĞİTİM ÜCRETİ ve ÖDEME

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi  Temel Eğitim ücreti, kuruluşun organizasyon yapısına göre belirlenen süre ve katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 1 gün olarak planlanan eğitimlerde 10 kişiye kadar olan katılımcı sayısı için belirlenen ücret 2500 TL + KDV olarak belirlenmiştir. Eğitim sonrası düzenlenecek sertifikalar ücrete dahildir. Ödemenin yarısı eğitim öncesi, kalan yarısı eğitim sonrası düzenlenecek fatura tarihinde gerçekleştirilir.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?