Bilgilendirme: İnternet sitemiz yenilendi. Fikirlerini bizimle paylaş.

Teknopark Süreç Yönetimi

Teknopark Süreç Yönetimi

Teknopark Süreç Yönetimi Danışmanlığı

Kalibre Mühendislik, uzman personeliyle Teknopark firmalarının yönetmelik yükümlülükleri açısından çözüm ortağı olarak hizmet sunmaktadır. 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu ve 5746 sayılı Ar-Ge Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun kapsamında faaliyet gösteren Teknopark işletmelerinin tüm mevzuat süreçleri uzman personelimizin rehberliğinde etkin bir şekilde analiz edilerek, yapılması gerekenler planlanmakta ve plana uygun gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Teknopark kapsamındaki projelere ait mali verilerin dönemsel olarak analiz edilmesi, kontrol edilmesi ve mevzuata uygun olarak raporlanmasıyla ilgili süreçler Kalibre Mühendislik uzmanlarının desteğiyle yürütülmektedir.

Teknopark kapsamındaki projelerde çalışan/çalışacak personel verilerinin dönemsel olarak hazırlanması, analiz edilmesi, kontrol edilmesi ve mevzuata uygun olarak raporlanmasıyla ilgili süreçler deneyimli uzmanlarımız tarafından yürütülmektedir.

 

Projelere ait Aylık Muafiyet-Faaliyet raporları ve Yıllık Faaliyet Raporlarının hatasız hazırlanması ve dönemsel olarak zamanında yönetime sunulması sağlanmakta, raporlama yükümlülüklerinin mevzuata uygun olarak gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Beyannameleriniz tarafında Mali Müşaviriniz ile uzman ekiplerimiz 4691 ve 5746 sayılı kanunlar kapsamında koordineli hareket etmektedir.

Bu kapsamda Gelir Vergisi ve SGK Primi Teşviki hesaplamalarının mali müşavirinize bildirilmesi, diğer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teşvikleri için danışmanlık yine uzman ekiplerimiz tarafından sağlanmaktadır.

Mali Danışmanlık, Teknopark Mevzuatsal Yükümlülükleri, Ar-Ge Merkezi, Tübitak, Kosgeb ve Bakanlıkların Devlet Teşviklerini güncel olarak takip eden uzman ekiplerimiz, çözüm ortaklarımıza ayrıca eğitim sunumları gerçekleştirmektedir.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?