Bilgilendirme: İnternet sitemiz yenilendi. Fikirlerini bizimle paylaş.

BSCI Sosyal Sorumluluk

BSCI Sosyal Sorumluluk

BSCI Nedir?

Dış Ticaret Birliği (FTA) tarafından Brüksel kentinde kurulan BSCI, işçilerin daha yaşanılabilir şartlar altında, insan ve çalışma haklarına ilişkin ihlallerin önüne geçmek amacıyla ortaya çıkmıştır. BSCI’da amaç, işveren işçi arasındaki ilişkiyi en iyi şekilde tamamlayıp, kademeli olarak çalışma şartlarını geliştirip, evrensel ahlak standartı SA 8000 belgesini alabilmektir.

BSCI Ana Hatları

• Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği kanununun (6331) firmalarda uygulanıyor olması. Örneğin Madde-8’ de yer alan İş yeri hekimleri ve İş güvenliği uzmanlarının zorunlu olması.
• Çocukların çalıştırılmasının önlenmesi.
• Tazminatların zamanında ve adil ödenmesi.
• İşçi çalışma saatlerinin zorla uzatılması.

Kalibre Olarak Biz Ne Yapıyoruz?

Çalışanlarınızın çalışma şartlarının geliştirilmesinde size danışmanlık yaparken, şirketinizi daha kaliteli ve sizinle çalışmanın itibarlı hale getiriyoruz. Herşeyden önce iş sağlığı ve güvenliğini şirketinizde sağlam bir temele oturtup, çalışanlarınızın birbirleri ve yönetici kadrolarıyla ilişkilerindeki ayrımcılığı önleyerek, etik iş davranışı ve kuralları çerçevesinde şirketinizin büyümesi yolunda son derece önemli olan bu konuda sizin yanınızda oluyoruz.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?