Bilgilendirme: İnternet sitemiz yenilendi. Fikirlerini bizimle paylaş.

Stratejik Yönetim Danışmanlığı

Stratejik Yönetim Danışmanlığı

Stratejik Yönetim Danışmanlığı

Günümüzde hızla gelişen ve değişen iş dünyasındaki temel sorunlardan birincisi Stratejik Yönetim Danışmanlığı’ nın etkili bir şekilde hayata geçirilmemesidir. Stratejilerin ve planlamaların hazırlanması zordur ama uygulanması başlı başına danışmanlık gerektiren bir konudur. Başarılı organizasyonların arkasındaki asıl güç, stratejileri belirlemekten ziyade stratejileri hayata geçirebilme becerisine sahip olmalarıdır.  Bir strateji en kapsamlı şekilde hazırlayabilirsiniz fakat bunu uygulamak ve uygulatmak her zaman o kadar kolay olmaz. Bu noktada iş dünyasının en önemli etkeni olan stratejik yönetimde yanınızda olarak, gerekli danışmanlık hizmetlerimizle işinize güç katıyoruz. Yani kısaca usul asla mukaddemdir.

Şirketlerin stratejik yönetimi hayata geçirmede karşılaştığı en önemli engeller; stratejinin işletme çalışanları tarafından anlaşılmaması, işletmelerin hedef, ödüllendirme, kaynak kullanımı gibi teşvik edici faktörleri stratejilerle ilişkilendirememesi, kültürel değişimin gerçekleştirilememesi, işletmelerin stratejileri iş hedeflerine dönüştürememeleri ve iş hedeflerini gerçekleştirebilecek becerileri ortaya koyamamalarıdır. Bunların önüne geçmenin ve mevzuata uygun bir şekilde ilerlemenin anahtarı işinin ehli bir danışmanlık hizmeti almaktır. Size vereceğimiz danışmanlık hizmetiyle işinizi kurumsallaştırırken sürdürülebilir bir gelişim sürecine geçiş yapacaksınız.

Kalibre Mühendislik ekibi olarak bizler firmaların kurumsallaşmaya giden yolda stratejik yol haritalarını belirlemelerini, belirlenen yol haritalarının uygulanması, ölçülebilir, görsel/görülebilir, bölümler arası iletişime açık yüksek kalitede çıktı alabilecekleri sürdürebilir bir işletme modeli kurmaları konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

  • Analizlerin yapılması,
  • İş kollarının dağılımı,
  • Süreçlerin yönetilmesi ve tasarlanması,
  • Denetlemelerin ve geri dönüşlerin yapılması,
  • Gerekli çalışanlara eğitim hizmetleri,

Dengeli Sonuç Kartları (Balanced Scorecard)

İşletmelerin hedeflerine katkıda bulunmak için Balanced Scorecard (Dengeli Sonuç Kartı) yöntemi ile bilgi toplumu işletmelerinin karşı karşıya kaldığı stratejik uygulamalardaki başarısızlık ve geleneksel performans sistemlerinin yetersiz kalması sorununa çözüm üretmekteyiz.

Stratejik Yönetim Danışmanlığı alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla kılavuzunuz; KALİBRE… 444 9001

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?