ISO 15504 Yazılım Süreç Değerlendirme Sistemi

ISO/IEC 15504 SPICE

ISO/IEC 15504 SPICE (Software Process Improvement and Capability Determination) Yazılım Süreci İyileştirme ve Yetenek Belirleme amacıyla, 1995 yılında ISO (Uluslararası Standartlar Örgütü) ve IEC (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu) tarafından hazırlanan yazılım sektörüne özgü bir standarttır.

ISO/IEC 15504 SPICE Yazılım Süreci İyileştirme ve Yetenek Belirleme Modeli, iyi yazılım mühendisliği için gerekli olan temel hedefleri üst seviyede tarif eder ve yazılımı elde etme, sağlama, geliştirme, işletme ve destek süreçlerinin etkinliğini amaçlayan tüm yazılım kuruluşlarında uygulanır. 

Özellikle “Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Projeleri Hazırlama Kılavuzu” ile kamuya hizmet sunan tüm  yazılım kuruluşları için ISO/IEC 15504 SPICE standardı zorunlu hale gelmiştir. Kamuya hizmet sunan yazılım firmalarının ISO/IEC 15504 SPICE Seviye 2 yazılım kalite modellerini uygulaması veya CMMI Seviye 3 olmaları şartı aranmaktadır.

ISO/IEC 15504 SPICE süreçlerinde etkin ve profesyonel destek için kılavuzunuz; KALİBRE – 444 9001

Teklif isteyin, sizi arayalım.

İhtiyacınızı sizinle belirleyerek iş geliştirme süreçlerinizi iyileştiriyoruz. Sunduğumuz hizmetleri firmanızın ihtiyacına göre şekillendirerek iş sürekliliğinizi arttırıyor, yönetmeliklere uyumluluğunuzu sağlıyoruz.

Teklif İsteyin